Pasākumi Aspazijas un Raiņa atcerei

Atzīmējot  latviešu dzejas karaļpāra  jubileju, Gaujienas internātpamatskolas 5.a – 9.a klases skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs.

Atceres pasākumi iesākās ar dzejas stundu vecākajās klasēs. Latviešu valodas un literatūras kabinetā skolēni iepazinās ar dzejnieku, dramaturgu grāmatu izstādi,  klausījās  dzejoļu un dziesmu ar dzejnieku vārdiem audio, video ierakstus. Laika posmā no 14. līdz 16. septembrim visi izglītojamie noskatījās LTV režisores Lindas Oltes mākslas filmu ,,Jānis. Elza. Mīlas grāmata.” par abu dzejnieku liktenīgo tikšanos un devumu literatūrā.

4.a, 5.a, 6.a un 7.a klases skolēni 29. septembra pēcpusdienā noskatījās Raiņa un Aspazijas dzejas ekranizācijas animācijā. Latvijas kino vēsturē ir tikai viena režisore Roze Stiebra, kas veidojusi klasiskas Aspazijas un Raiņa dzejas ekranizācijas animācijā. Skolēni ar interesi vēroja filmu ,,Zelta sietiņš, kurai dziesmas komponējis Imants Kalniņš, ,,Zeltītas vasaras”; Aspazijas dzeju filmā ,,Aicinājums”, ,,Sēd uz sliekšņa pasaciņa”, kurai mūziku komponējis Zigmārs Liepiņš.

1. oktobrī 5.a, 6.a un 7.a klases skolēni piedalījās skatuves runas konkursā ,,Kas visu izteic bez mēles?”. Konkursa mērķis attīstīt un pilnveidot skolēnu skatuves runas kultūru, popularizējot Raiņa dzeju bērniem. Žūrijas komisijā uzaicinājām arī vecāko klašu skolēnus, vairāku konkursu laureātus, Ervīnu Boikovu (8.a kl.) un Kristapu Krievānu (9.a kl.), kuru vērtējums bija pat kritiskāks kā skolotājiem, puiši arī bija sagatavojuši priekšnesumu. Konkursā 3. vietu ieguva 6.a klases skolnieks Jānis Lubāns, 2. vietu – 5.a klases skolnieks Rolands Rauls Širvanovs un 7.a klases skolnieks Arnolds Boikovs, bet 1.vietu – 5.a klases skolnieks Deivs Vasīlijs Vorohta.

6. oktobra pēcpusdienā notika konkurss ,,Atnāc un izzini Aspazijas un Raiņa personību un daiļradi!”, skolēni skatījās literatūras skolotājas sagatavotās prezentācijas par dzejniekiem. Tās noslēgumā dalībnieki saņēma 30 dažādas grūtības pakāpes uzdevumus par Aspazijas un Raiņa dzīvi, personību un daiļradi. Izpildes laiks – 2 nedēļas. Konkursā 1.vietu ieguva Edīte Gavare (9.a kl.), 2. vietu – 5.a klases skolnieces Samanta Priedīte un Simona Tkačenko, 3. vietu – Vitnija Mērija Kjubarsepa (9.a kl.).

Noslēdzot pasākumu ciklu, skolēni noskatījās režisora Reiņa Kalnaeļļa pilnmetrāžas ģimenes animācijas filmu – pasaku ,,Zelta zirgs” pēc Raiņa lugas motīviem.

Literatūras skolotāja Vita Peneze