Diezgan nemanāmi un pieklusināti Latvijā atzīmēja Dainu tēva – tautasdziesmu vācēja, sistematizētāja un publicētāja –   jubileju. Šogad  Krišjānim Baronam – 180,  Dainu skapim –  135, bet ,,Latvju Dainām” publicēšanas simtgade.

19. gs. otrajā pusē jaunlatvieši ierosināja tautas dziesmu vākšanu daudzos novados. K. Barons tās apkopoja, sistematizēja un kārtoja Dainu skapī. Tas atzīts par pasaules mēroga unikālu dokumentāro mantojumu, kurš 2001. gadā iekļauts UNESCO Pasaules atmiņas sarakstā. 217 966 iesniegtās dziesmas ir iekļautas ,,Latvju Dainu”  6 sējumos.

Atgriežoties skolā pēc rudens brīvlaika, Gaujienas internātpamatskolas vecāko klašu skolēniem pirmā literatūras stunda bija veltīta Dainu tēva jubilejai. Viņi noskatījās skolotājas sagatavoto prezentāciju par K. Barona dzīvi un mūža darbu, skatījās mācību filmu ,,Latviešu rakstnieku muzeji. Krišjāņa Barona muzejs”, kā arī fragmentus no Aivara Freimaņa filmas ,,Dzīvīte”.

Stundas noslēgumā visi skolēni saņēma konkursa jautājumus. Nedēļas laikā bija jāiesniedz atbildes uz 30 (dažādas grūtības pakāpes) jautājumiem.

Apkopojot rezultātus, vislabāk bija veicies 5.a klases skolēniem. Pirmo vietu ieguva Samanta Priedīte un Daina Legzdiņa, arī 2. vieta 5.a klases skolniecei Simonai Tkačenko, 3. vieta – 8.a klases skolniecei Viktorijai Rubenei. Apzinīgi darbu veikuši arī Ervīns Boikovs (8.a kl.), Jānis Lubāns (6.a kl.), Deivs Vasīlijs Vorohta (5.a kl.), Rolands Rauls Širvanovs (5.a kl.).

Paldies visiem skolēniem par piedalīšanos!

Literatūras skolotāja Vita Peneze