Skolēnu aktivitātes Gaujienas internātpamatskolā

Katra skola ir bagāta ar dažādiem pasākumiem, daudzi no tiem ir samērā līdzīgi un tomēr atšķirīgi. Gaujienas internātpamatskolā skolēnu ārpusstundu aktivitātes šajā mācību gadā plāno un vada skolotāja Anda Andersone. Katram jaunam organizatoram ir savs skatījums uz lietām. Tā 2.septembrī skolas līniju sākām pie skaista ziedu zvana skolas priekšā.

skoleni2

Skolēnus un vecākus iepazīstināja ar visiem pedagogiem- kādus mācību priekšmetus mācīs un klases audzinās, katram dāvājot vitamīnu sveicienu- ābolu izrotātu ar dzērvenēm.

Mūsu bērniem ļoti patīk darboties, tikai materiālus tam ir jānodrošina skolai vai skolotājiem. Tā jau daudzus gadus veidojam lielo rudens  figūru izstādi. Šoreiz tā atšķīrās ar to, ka rudens veltes sanesa vienā lielā noliktavā un tad bērni kopā ar audzinātājiem veidoja savus ieceres tēlus – dažādus kabaču tārpiņus, krokodilus, ķirbju sievas un sēņu vīrus.

tarpinskarte

Pašu lielāko apbrīnu izraisīja lielā ziedu Latvijas karte ar sauli virs tās, kas simbolizēja dzimtenes mīlestību, kopības sajūtu un siltumu. Tas ir pirmais posms Latvijas dzimšanas dienas pasākumos.

karte2

Ar īpašu pasākumu skolas saimē tika uzņemti visi jaunie skolēni. Pasākumu vadīja bērnu draugs kaķis ar saviem četriem palīgiem – lieliem, krāsainiem kaķiem. Pārbaudīja jauno skolēnu zināšanas, veiklību un atraktivitāti.Beigās visi parakstīja svinīgo solījumu, par labu uzvedību un saskarsmes kultūru.

kakikaki1

Citu skolas bērnu intereses uzturēšanai organizēja spēka vingrojumu pārbaudi- visilgāk grāmatu rokās varēja noturēt Līga Šmoteka, bet visvairāk  pievilkties varēja 2.a klases skolēns Edgars Zelčs.

7. un 8. septembrī pieci skolēni Dairis Garais, Ilze Bizune, Ludis Ābele, Līga Bizune un Renāte Ozola-Ozoliņa piedalījās 6. Starptautiskajās sporta spēlēs ‘’Mēs varam’’, kopā atvedot mājās 5 medaļas. Paldies, skolotājai Rutai Graudiņai, kas sagatavoja un pavadīja skolēnus uz sacensībām.

Esam piedalījušies Alūksnes un Apes novada futbola sacensībās Alūksnē. Kā arī kopīgi ar Trapenes un Šikšņu skolām organizējām futbola sacensības Trapenē. Labākie skolas sportisti saņēma balvu – 6.septembrī vēroja Latvijas izlases futbola spēli pret Lietuvu Rīgā. Patīkami bija  skatīties un baudīt mūsu izlases uzvaru.

Piecgadnieki un sešgadnieki, kopā ar skolotājām Ilutu Šurkinu un Lindu Lukjanoviču 17.septembrī brauca ekskursijā uz Rīgas zooloģisko dārzu un jūru. Daudzi bērni pirmo reizi staigāja gar jūras malu, redzēja Rīgu un baudīja mirkli, kad nelija lietus.

Direktore Vita Andersone