PuMPuRS

Šinī mācību gadā skola uzsāka dalību projektā “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai“ –PuMPuRS. 14.oktobrī skolā viesojās IKVD vecākais eksperts Andrejs Zagorskis un stāstīja par projekta nozīmi un atbalsta saņemšanas iespējām. Šajā pusgadā projektā iesaistīti 6 skolēni, kuri saņem papildus 13 konsultācijas dažādos mācību priekšmetos.
Neskatoties uz rudenīgajiem laika apstākļiem, skolēni turpina reitterapijas nodarbības. Ievērojam epidemioloģiskās drošības pasākumus un izjūtam zirga nomierinošo
un dziedniecisko auru. Novembrī mainīsim skolnieku sastāvu nodarbībās. 13.oktobrī skolēni sanāca uz šā mācību gada pirmo pašpārvaldes nodarbību.
Iepazināmies ar pašpārvaldes darba kārtību un ievēlējām pašpārvaldes vadītāju Džeinu Džesiku Pavāri. Mācījāmies saskatīt savas labās īpašības un meklēt tās, kuras nepatīk. Skolēnu brīvlaikā skolotāji čakli strādāja, pilnveidojot darba plānus atbilstoši jaunajam mācību saturam un darba pieejai. Gatavojās nākošajam darba cēlienam klātienē.
Papildināja zināšanas vairākos profesionālās pilnveides kursos tiešsaistē.

Oktobra notikumus apkopoja V.Andersone

Pirms došanās brīvdienās.

Gaujienas pamatskolā pienākušas rudens brīvdienas. Pavisam ātri pagājis pirmais mācību posms, kas sākās ar satikšanās prieku, atgriežoties skolā pēc gandrīz pusgada, un ar ļoti lielām izmaiņām skolas dzīvē. Nopietnas pārmaiņas skar arī mācību darbu un ārpusstundu pasākumus.

Mūsu skolas visas C klases pilnībā pārgājušas uz mācību satura integrētu apguvi. Šajā laikā strādājām pie tēmām „Es- skolā” un „Es- mājās”. Tā kā lielākā daļa mūsu skolēnu nedēļu pavada skolā, tad skola bieži vien ir gan skola, gan mājas.

Dienu pirms brīvdienām visi skolēni piedalījās pasākumā „Foto orientēšanās Gaujienā”. Bērniem nācās parādīt savas zināšanas un prasmes dažādās jomās.  Atbilstoši savām spējām, skolēni grupās saņēma uzdevumu atpazīt un sameklēt dažādus objektus skolas apkārtnē un Gaujienā. Pie katra objekta bija jāveic kāds uzdevums. Tā C klašu bērniem nācās atcerēties latviešu valodā mācītos burtus un veidot to kontūras, bet lielajiem skolēniem lietā nācās likt zināšanas matemātikā un literatūrā, mūzikā,  vēsturē un dabas zinībās. Gāja visādi. Daži paguva pat apmaldīties. Ne visas vietas bija tik viegli atpazīstamas un atrodamas. Ne visas vietas izskatījās tieši tā kā fotogrāfijā. Atgriežoties skolā, grupas prezentēja savu darbu, stāstīja par atrastajiem objektiem, rādīja savas fotogrāfijas, dalījās iespaidos, palīdzēja viena grupa otrai.

Pēc tam visus gaidīja svētku galds, kuru klāja un mielastu gatavoja paši skolēni kulinārijas un mājturības stundās. Šajā vakarpusē ar lielu svētku torti, kas tapa ar audzinātāju un pašu bērnu līdzdalību, sveicām septembra un oktobra jubilārus.

Skolotāja Rūta Kliesmete

‘’Putras programmā’’

Oktobra mēnesī Gaujienas pamatskolas skolēni iesaistījās ‘’Putras programmā’’ , kas tika veltīta labo darbu veikšanai. Skolēni kopā ar skolotāju Maiju, Lindu un Ligiju veica dažādus darbiņus. Lasīja aronijas un ābolus, lai izspiestu sulu skolas ēdnīcai. Kasīja lapas skolas apkārtnē un krāmēja malku pensionētajiem skolotājiem. Skolēni par piedalīšanos saņēma veselības batoniņus un ātri vārāmās ‘’Herkulesa’’ putriņas, kuras kopīgi pagatavoja pēcpusdienas cēlienā.

Vita Andersone

24. septembrī Rīgā notika LSO futbola sacensības meitenēm.

Sacensībās pavisam piedalījās deviņas skolas, tās notika trīs apakšgrupās. Mūsu skolas meitenes Veronika, Džeina, Lana, Elīna un Samanta savā grupā izcīnīja 3.vietu. Paldies meitenēm par cīņas sparu! Par drošību sacensībās rūpējās un aizrautīgi juta līdzi Rīgas pašvaldības policija. Paldies viņiem, par sagādātajām dāvaniņām!

Sporta skolotāja Ruta Graudiņa.

23.septembris.

         Pašu gatavotas vakariņas. Bērni kopā ar audzinātājām vārīja vakariņām zupu uz ugunskura. Vasarīgais laiks un bērnu darboties gribēšana pamudināja uz kopīgu gatavošanu. Visi iesaistījās mizošanā, griešanā, vārīšanā un maisīšanā. Svarīga arī bija ugunskura kurināšana, galda klāšana un trauku novākšana. Katram atradās darbiņš ko paveikt. Kopīgās sarunās veidojās māju un ģimenes sajūta. Arī pie saldā ēdiena tikām-cepumiem un medus. Paldies Inesei Petrovai! Šinī mācību gadā skolotāja Maija kulinārijas pulciņa nodarbības ir plānojusi savādāk- gatavot vakariņas kopā.

22.septembris.

         Skolēni atsāka peldēšanas nodarbības. Priekuļu baseinā ''Rifs'' ir nodrošināti visi piesardzības pasākumi, lai varētu nostiprināt savas peldēšanas prasmes un daži mācīties peldēt. Šajā mācību gadā esam plānojuši katru mēnesi vismaz vienu nodarbību, sadalot bērnus grupās pēc peldētprasmes. Nodarbība baseinā nav tikai izklaide burbuļvannā, bet cītīgs darbs, lai iemācītos peldēt. Prieks par tiem skolēniem, kuri iemācījās peldēt.

18.septembris. Mēs esam sportiņā!

             Sporta skolotāja šorīt visus pamodināja ar olimpisko vingrošanu. Aicināja būt aktīviem un veselīgiem. Mūzikas pavadījumā vingrojumu komplekss padevās ļoti labi. Pēc tam skolēni iesaistījās stafetēs, kuru mērķis bija sekmēt veselības saglabāšanu un nostiprināšanu, attīstot fiziskās īpašības, lietojot apgūtās zināšanas un prasmes. Komandas izjuta sacensības garšu, savas un citu veiksmes, kā arī neveiksmes. Prieks par sadarbības prasmēm un pozitīvajām emocijām. Aizvadīta jau sestā Olimpiskā vingrošanas diena.

Sporta skolotāja Ruta Graudiņa.

17. septembris. Reitterapijas nodarbība.

            Mūsu skolas skolnieki-Māris, Rodrigo, Samanta,  Daniels un Māris Lauris bija uz pirmo reitterapijas nodarbību “Purenēs”. Mācījāmies noturēt līdzsvaru un izjust zirga nomierinošo auru. Gandrīz visiem bērniem tā bija pirmā tikšanās ar zirgu uz jāšanas nodarbību. Šogad esam plānojuši bērniem divas nodarbības, lai pēc iespējas vairāk skolnieku varētu baudīt šo terapiju.

16. septembris.

              Mūsu skolas skolēni Dabas un tehnoloģiju parkā ''Urda'' aizrautīgi piedalījās piedāvātajās vides nodarbībās. Aktīvi iesaistījās interesantajās sarunās ar nodarbību vadītājiem. Izstaigājām skaisto Sietiņieža dabas taku un izbaudījām burvīgo rudens dienas novakari.

 Skolotāja Svetlana Lārmane.

15. septembris. Rudens pārgājiens ''Ejam-cik varam''.​
 

          Gaujienas pamatskolas skolēni devās rudens pārgājienā, kura garums bija atbilstošs bērnu veselības stāvoklim-gājām, gājām un mazliet braucām un atkal gājām…. Gala mērķis  – Zvārtavas pils tika sasniegts.  Pārgājiena laikā priecājāmies par dabas skaistumu, vērojām rudenīgās krāsas un izbaudījām rudens pikniku pie Zvārtavas ezera.

14.septembris. Rudens izstāde.

          Gaujienas pamatskolas lapene pārvērtās par īstu darbnīcu. Skolnieki kopā ar skolotājām – Ligiju, Maiju, Ingu, Lindu, Daigu un Solvitu gatavoja dažādus rudens brīnumus. Tur tapa tārpiņi, eži, rūķu ģimene, astoņkāji, krokodili, daudzi citi zvēri un pat transporta līdzekļi. Visi darbiņi atrada vietu skolas priekšā, lai priecētu pašus un ciemiņus. Prieks par paveikto! Paldies par sagādāto rudens ražu! Paldies Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas skolniekiem, skolotājai Sarmīte un Aijai,  kuras papildināja rudens izstādi!

1.septembris. Zinību diena. Sen gaidīta tikšanās!

“Ar dāliju pušķiem un košām lapām

Ik skolā nāk septembra rīts “

Beidzot skolas ēku piepildīja bērnu smiekli! Gaisā virmoja prieks par tikšanos un cerības mācīties klātienē.

Pēc skolas reorganizācijas ir samazinājies skolēnu un skolotāju skaits. Bet visi kopā skatāmies uz nākotni, caur nākotnes ziedu vārtiem uz savu skolu. Lai visiem mums kopā izdodas!